Woof
Please login.
Woof
Please login.
Woof
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Το φόρουμ όπως δεν θα έπρεπε να είναι!
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Γειαα
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΠεμ Μάης 26, 2011 11:22 pm από Eva

» Κάπου πρέπει να τα πω κι εγώ να ξεσπάσω
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΠεμ Απρ 14, 2011 2:35 am από Supersonic

» Αθήνα - μια πόλη που ΟΝΤΩΣ δεν κοιμάται ποτέ!
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΤρι Μαρ 15, 2011 4:28 pm από Skoulikis

» Εκδρομή στον Πειραιά!
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 14, 2011 10:18 pm από Supersonic

» No reason to stay is a good reason to go. Well, maybe I sould stay, but I think I'm gonna do some going instead.
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 3:35 pm από Eva

» Εκπληκτικές φωτογραφίες από το χιονισμένο Ράντσο στο Σοφικό!
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 10:45 am από alexandra

» Πώς να εξηγήσετε σε μια γυναίκα τι είναι το offside
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2011 9:59 pm από korinious

» Αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω...
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2011 1:29 pm από afoplisius

» Βέλγιο: Παγκόσμιο «ρεκόρ» ακυβερνησίας
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 18, 2011 2:00 pm από Eva

» Random thoughts
Εκδρομή στον Πειραιά! I_icon_minitimeΤρι Φεβ 15, 2011 8:38 pm από Eva


 

 Εκδρομή στον Πειραιά!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eva
Member
Member
Eva


Ηλικία : 32
Τόπος : στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα
Αριθμός μηνυμάτων : 491

Εκδρομή στον Πειραιά! Empty
13032011
ΔημοσίευσηΕκδρομή στον Πειραιά!

Χθες, που λέτε, το ανοιξιάτικο αυτό απόγευμα Σαββάτου, αποφάσισα να επισκεφτώ την Αφοπλίσιους και την Αλεξάνδρα που βρίσκονταν στον Πειραιά. Φτάνοντας εκεί, μετά από πολλές ανταποκρίσεις και αλλαγές συρμών, με περίμεναν χαρωπές στον σταθμό του ΗΣΑΠ (κι εκεί ήταν που πραγματικά ένιωσα λες και πήγα μονοήμερη εκδρομή με το τραίνο, τόση ώρα διαδρομή και μετά καλωσόρισμα στον σταθμό από φίλες * μόνο οι βαλίτσες μου έλειπαν, που θα περιείχαν το μισό μου σπίτι Razz ). Περάσαμε πολύ ωραία, πήραμε λεωφορείο και πήγαμε στην Πειραϊκή (ε, Αφοπλίσιους; Razz) και καθίσαμε στο senses, στον πάνω όροφο, που είχε πολύ ωραία θέα και, καθώς έπεφτε ο ήλιος, τα χρώματα του ουρανού ήταν για χάζι... I love you Δεν θα ξεχάσω επίσης την ωραία τραγανή βάφλα που τίμησα δεόντως. Razz Αφού βράδιασε, βλέπαμε τα απέναντι φώτα και τα πλοία που έμπαιναν στο λιμάνι και γενικά ήταν πολύ ωραία και ρομαντικά!

Η βραδιά τελείωσε με την Αφοπλίσιους να μου σώζει την ζωή σε ένα σκηνικό παρ' ολίγον σύλληψής μας, μια πολύλεπτη προσπάθεια να περάσουμε τον δρόμο που οδηγούσε από τη στάση του λεωφορείου στον σταθμό του Φαλήρου με την Αλεξάνδρα ("ΤΩΡΑ, ΕΥΑ, ΤΡΕΞΕ, ΤΡΕΞΕΕΕΕ!"), ένα γρήγορο πέρασμα από το εργοστάσιο σοκολάτας και, μια συνειδητοποίηση αφού έφτασα σπίτι: "wtf, γιατί δεν πήρα το αυτοκίνητο και έκανα τόσες ώρες ταξίδι με τα μέσα?!".

Σας αγαπώ πολύ, ρε!
(όχι, όχι, δεν κλαίω, ένα σκουπιδάκι μπήκε στο μάτι μου... Razz)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: reddit

Εκδρομή στον Πειραιά! :: Σχόλια

Supersonic
Απ: Εκδρομή στον Πειραιά!
Δημοσίευση Κυρ Μαρ 13, 2011 4:09 pm από Supersonic
Να μαστε καλά που τους μάθαμε το senses και 2ον πας Πειραϊκή; Παίρνεις αμάξι! Βασικός κανόνας!
korinious
Απ: Εκδρομή στον Πειραιά!
Δημοσίευση Δευ Μαρ 14, 2011 1:32 pm από korinious
Αν δεν έχεις κάνει διαδρομή-ταξίδι με τον ΗΣΑΠ να πας Πειραιά ή οπουδήποτε αλλού δεν χαίρεσαι την ζωή.Δεν θα χε νόημα ρε παιδί μου ούτε το senses μετά ούτε η τραγανή βαφλούλα με θέα τα πλοία να μπαίνουν στο λιμάνι!Λίγη κούραση παραπάνω σε κάνει να χαίρεσαι οτιδήποτε ωραίο ακολουθεί μετά.Ο ΗΣΑΠ μας μαθαίνει να χαιρόμαστε την ζωή,ότι είναι ασήμαντο βρε αδερφέ που κάνεις 2 ώρες Πειραιά-Κηφισιά αλλά κοίτα τι ωραία που πίνεις τον freddo σου σε κάποια σικ καφετέρια στην Κηφισιά.Άσε που η βενζίνη έχει πάει στα ύψη και βλέπεις το τρένο να γελά χαιρέκακα μετά από αυτήν του την νίκη.

ΥΠΟΓΡΑΦΗ:
η "όχι δεν έχω ταλαιπωρηθεί ποτέ από τα μέσα να πάω στην σχολή μου,στην δουλειά μου,στο σπίτι μου,στην φίλη μου,στην λαική" και η "όχι ποτέ δεν δίνω ειρωνικές απαντήσεις για την κατάσταση που επικρατεί".

ΥΓ: Βγήκα τελείως από το θέμα αλλά δεν μπορώ να κρύψω ότι η φαντασία μου οργίασε καθώς διάβαζα τα παραπάνω(της Εύας) καθώς ένας γαλάζιος ουρανός εμφανίστηκε μπροστά μου και βάφλες όλων των ειδών χορεύαν capoeira...αχ senses...όνομα και πράγμα.ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ;;
Eva
Απ: Εκδρομή στον Πειραιά!
Δημοσίευση Δευ Μαρ 14, 2011 2:20 pm από Eva
Όσον αφορά στη διαδρομή - ταξίδι με τον ΗΣΑΠ (και όχι μόνο) μέχρι τον Πειραιά, θα έρθω να συμφωνήσω! Όταν πήγαινα ήταν ακόμη μέρα και χάζευα από τα παράθυρα τη διαδρομή, παρατηρώντας μια άλλη πλευρά την Αθήνας την οποία λίγες φορές μέχρι τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία να δω μέσα από το τζάμι ενός παλιού τραίνου (γιατί γενικά το Καραϊσκάκη, πχ, το έχω λιώσει με τον μπαμπά μου από 2 χρονών - ναι, 2 χρονών με έπαιρνε στις φιέστες του Θρύλου για να μαθαίνω Razz). Είχε πολύ ενδιαφέρον (ένιωσα σαν τουρίστρια, κοιτούσα γύρω μου σαν την Ντάλια του Παρά 5 όταν μπήκε πρώτη φορά σε λεωφορείο Razz) και όντως σε αυτή τη διαδρομή έγκειται και το γεγονός ότι αυτό το Σάββατο δύσκολα θα το ξεχάσω, ένιωσα σαν να ταξίδευα με τραίνο του ΟΣΕ σε κάποια άλλη πόλη της Ελλάδας για να συναντήσω τα κορίτσια!

Απλώς στην παρούσα φάση το αμάξι ίσως ήταν μια καλή λύση, γιατί μετά, λόγω έλλειψης χρόνου (τον οποίο ξόδεψα στα τραίνα και στους υπογείους σιδηροδρόμους μέχρι να γυρίσω σπίτι) έστησα τον Σκουλίκη...καμιά ώρα;; Razz

Α, επίσης ΒΑΦΛΕΣ FTW! cheers
ReNeGaDe
Απ: Εκδρομή στον Πειραιά!
Δημοσίευση Δευ Μαρ 14, 2011 10:12 pm από ReNeGaDe
Τωρα το ειδα(αλλωστε φαινεται και σε αλλο thread οτι δεν το ειχα διαβασει! Razz )

Ο πειραις πανεμορφος για ανοιξιατικες βολτες γενικα, αλλα το αραλικι στους δερματινους καναπεδες στο "μπαλκονι" του Senses ειναι απολαυση!!
Supersonic
Απ: Εκδρομή στον Πειραιά!
Δημοσίευση Δευ Μαρ 14, 2011 10:18 pm από Supersonic
Όχι για πολύ όμως στους δερμάτινους το καλοκαίρι γιατί ιδρώνεις ολίγον χααχχα
 

Εκδρομή στον Πειραιά!

Επιστροφή στην κορυφή 

Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Woof :: Eva's Blog-
Μετάβαση σε: